Gliniarze nie mogą złamać tych zasad, jeśli jesteś zatrzymany |Finder.com (2024)

Jeździsz do celu, zwracając uwagę na drogę, kiedy słyszysz syreny.Tak czy inaczej, wiesz, czego się spodziewać: ogólna nerwowość, napięte pytania.Ale kierowcy i pasażerowie mają ogólne prawa obywateli, których policja nie może naruszać, chroniąc cię na mocy przepisów stanowych i/lub federalnych.Znajomość swoich praw może zaoszczędzić czas, pieniądze i potencjalne problemy prawne.

Porozmawiaj z prawnikiem, aby uzyskać profesjonalną poradę

Możemy zbadać prawo, pomagając interpretować, co to znaczy.Ale nie jesteśmy prawnikami, którzy mogą mówić o dokładnej sytuacji, a ten artykuł nie ma być stosowany jako porada prawna.Jeśli szukasz pomocy prawnej lub masz pytania dotyczące konkretnej sytuacji, skontaktuj się z prawnikiem lub innym ekspertem prawnym.

Jakie są prawa, jeśli oficer mnie przeciągnie?

Prawa kierowców i pasażerów, którzy rozpoczynają się po zatrzymaniu ruchuróżnią się w zależności od przepisów państwowych, podobnie jak legalne wyniki określonych sytuacji - takie jak rutynowy zatrzymanie ruchu, które eskaluje do aresztowania.

Na przykład oficer potrzebuje powodu, zwanego „rozsądnym podejrzeniem”, aby przede wszystkim przyciągnąć cię.Może to być wszystko, od prędkości lub nie sygnalizowania zakrętu po wygasłe płyty lub złamane światło ogona.Policjanci potrzebują również prawdopodobnej przyczyny do przeszukiwania Ciebie lub twojego samochodu podczas zatrzymania ruchu.

Pamiętaj o kilku kluczowych zabezpieczeniach i ich zastosowaniu, jeśli zatrzymujesz się przez policję.

Twoje prawa jako kierowcy lub pasażera

 1. Możesz poczekać, aby od razu zatrzymać się, jeśli nie jest to bezpieczne.
 2. Funkcjonariusze wymagają rozsądnego podejrzenia, aby cię zatrzymać.
 3. Możesz zadzwonić do swojej piątej poprawki do prawa do milczenia.
 4. Nie musisz podejmować testu na alkomat przydrożnego.
 5. Jeśli jesteś wybrany, musisz zatrzymać się w policyjnych punktach kontrolnych.
 6. Możesz nagrywać spotkania z policją.
 7. Policja może przeszukać Twój pojazd z prawdopodobną przyczyną.
 8. Przepisy dotyczące zatrzymań ruchu w każdym stanie są często inne.
 9. Możesz zaprotestować przeciwko nielegalnym zatrzymaniu przy pomocy prawnej.

Zapytaj eksperta: co powinieneś zrobić podczas zatrzymania ruchu?

Cops can't break these rules if you're pulled over | finder.com (1)

Randolph Rice
Właściciel/adwokat,Kancelarie Randolph Rice

 • Natychmiast zatrzymaj się.
 • Postaraj się zejść z drogi, jak to możliwe.
 • Włącz oświetlenie wewnętrzne, jeśli zatrzymasz się po zmroku.
 • Utrzymuj widziane ręce lub umieść je na kierownicy.
 • Nie wykonuj żadnych ukradków w pojeździe.
 • Mów wyraźnie z funkcjonariuszem policji.
 • Wyprodukuj prawo jazdy, dowód ubezpieczenia i rejestracja pojazdu.
 • Masz prawo milczeć, więc jeśli zdecydujesz się wywołać to prawo, zrób to z szacunkiem.

Masz prawo bezpieczeństwa.

Jeśli jesteś na ruchliwej autostradzie lub na ciemnej części drogi bez żadnych innych pojazdów w pobliżu, nie musisz zatrzymać się na poboczu, jeśli uważasz, że wygląda to niebezpiecznie.To może oznaczać unikanie zatrzymania się na ruchliwej drodze, aniebezpieczna ulicalub wąskie ramię na korzyść znalezienia dobrze oświetlonego parkingu lub następnego wyjścia z autostrady.

Nie oznacza to, że możesz jeździć na czas nieokreślony samochodem policyjnym, który próbuje cię zatrzymać.Ale jeśli zwolnisz i włączysz światła mrugające lub zagrożenia, masz prawo do kontynuowania na krótką odległość, dopóki nie będziesz mógł bezpiecznie zatrzymać się.Po prostu wskaż funkcjonariuszowi policji, że próbujesz się zastosować.

Policjanci wymagają rozsądnego podejrzenia, aby cię zatrzymać.

Zazwyczaj funkcjonariusze policji wymagają powodu, aby cię zatrzymać, jak prędkość lub przerwę w tylnym świetle.Zazwyczaj nazywa się to rozsądnym podejrzeniem lub gliniarz podejrzewa, że złamałeś prawo jazdy.Policjant najprawdopodobniej powie ci, dlaczego cię pociągnęli.Jeśli gliniarz pyta cię, jeśli wiesz, dlaczego zostałeś zatrzymany, możesz rozważyć po prostu pytanie, dlaczego zamiast przyznać się do winy, aby uniknąć obciążania siebie.

Podczas zatrzymania gliniarz może sprawdzić licencję i rejestrację, aby upewnić się, że możesz prawnie jeździć.Oficer może zadać pytania, aby dowiedzieć się, co się stało, na przykład, jeśli znasz ograniczenie prędkości na tej drodze.Jeśli oficer zdecyduje, że jest naruszenie jazdy, gliniarz może napisać ci bilet lub dać ostrzeżenie, które zależy od uznania gliny.

Jest jednak też trochę szarej strefy.To, że policjant cię przeciąga lub daje bilet, nie oznacza, że policjant ma prawo.Być może światło było tak naprawdę żółte, gdy twój samochód był na skrzyżowaniu lub przewrócił najbliższy znak ograniczenia prędkości.Lub gliniarz może podejrzewać, że twój samochód jest skradziony, ponieważ jedziesz w obszarze z wysokim ryzykiem kradzieży.

Możesz spróbować przekonać gliniarza, którego nie byłeś w błędzie, lub później możesz walczyć z biletem.Zaakceptowanie biletu nie oznacza, że akceptujesz wadę.

Masz prawo zachować milczenie.

Po tym, jak oficer cię przeciągnie, prawdopodobnie zada ci serię pytań.Jeśli czujesz, że nie masz nic do ukrycia, współpraca z funkcjonariuszem policji w jak największym stopniu może złagodzić napięcie i szybciej przywrócić cię na drogę.

Ale prawo popiera twoją odmowę odpowiedzi na dowolne lub wszystkie pytania oficera, o ile poinformujesz oficera, co robisz.Po prostu odmowa rozmowy może utrudnić sytuację, więc może być konieczne werbalnie powołanie się na piątą poprawkę, aby milczeć.Niektórzy prawnicy mogą również zalecić zapytanie, czy możesz się nie udać, lub po prostu powiedzieć, że nie musisz odpowiadać na żadne pytania i chciałbyś mieć swojego prawnika.

Możesz odmówić testu trzeźwości przydrożnej.

Jeśli poproszono go o uderzenie w alkomat podczas zatrzymania ruchu, możesz odmówić.Jednak odmowa oznacza, że oficer ma prawo zabrać cię na posterunek policji lub szpitala, gdzie możesz podlegać testowi krwi lub moczu.

Możesz zostać aresztowany, jeśli nie zdasz testu trzeźwości w terenie, który może obejmować na przykład możliwość chodzenia w linii prostej.W większości stanów masz prawo poprosić o badanie krwi w szpitalu na własny koszt w rozsądnym czasie, ale nie będziesz w stanie wybrać, jakiego rodzaju testowania używa funkcjonariusza.Odmowa przystąpienia do dowolnego testu zazwyczaj jest automatycznie wyposażona w opłatę DUI i/lub zawieszenie licencji.

NabierającyLubOdmawianie przydrożnego testu alkomaty może mieć określone konsekwencje, które zależą od twojego stanu i tego, jak bardzo musiałeś się pić:

 • W Nowym Jorku i kilku innych stanach podlegasz oddzielnej kary za odmowę testu przydrożnego.Stan może zawiesić prawo jazdy na cały rok, nawet jeśli nigdy nie piłeś.
 • W Oklahomie i innych stanach, jeśli twój BAC jest o 0,15 wyżej, możesz stawić czoła zaostrzonemu ładunkom DUI, które są znacznie poważniejsze niż typowy ładunek DUI.Jeśli uważasz, że możesz być w tym zakresie, gdy oficer cię zatrzyma, odmawianie pierwszego testu i czekanie na bardziej kontrolowany test w szpitalu lub posterunku policji może być tego warte.

Prawnicy często radzą opinii publicznej, aby dmuchali w alkomat podczas zatrzymania ruchu, jeśli urzędnik cię o to poprosi.Przydrożny alkomat zazwyczaj nie utrzymuje się w sądzie, a także bardziej kontrolowane testy, które odbywają się w szpitalu lub posterunku policji.Jeśli twój prawnik może udowodnić, że test przydrożny był niedokładny lub nie podawany poprawnie, może działać na twoją korzyść później.

Jakie są kary DUI lub DWI?

Uzyskaj najtańsze cytaty na temat ubezpieczenia samochodowego

Wprowadź swój kod pocztowy, aby zobaczyć ubezpieczycieli w pobliżu.

Twoje informacje są bezpieczne.

Musisz zatrzymać się w policyjnych punktach kontrolnych.

Jeśli zobaczysz punkt kontrolny policji na drodze, musisz się zatrzymać, jeśli pojazd zostanie wybrany.Funkcjonariusze policji zazwyczaj nie sprawdzają każdego pojazdu, który przechodzi przez punkt kontrolny - często jest to każdy inny pojazd lub co trzeci - ale jeśli zostanie wybrany, spodziewaj się przedstawienia prawa jazdy, dowodu ubezpieczenia samochodu i rejestracji samochodu.

Możesz nagrywać spotkania z policją za pomocą kamery deski rozdzielczej.

Korzystanie z kamery desce rozdzielczej może pomóc w niektórych scenariuszach podczas postoju policyjnego.Brak federalnych przepisów, które zakazuje, ale uważaj, aby nie zająć się innymi przepisami w tym procesie.Na przykład niektóre stany zabraniają montażu czegokolwiek na przedniej szybie, w tym kamerę deskopową, ponieważ może to utrudniać pogląd kierowcy.

Inne przepisy dotyczące nadzoru prawnego.W zależności od stanu, w którym się znajdujesz i czy mieszkasz w stanie jednorazowej, czy dwóch partii, może być sprzeczne z prawem rejestrowanie rozmów pasażerów bez wyraźnego ogłaszania, że to robisz.Jeśli planujesz użyć kamery deski rozdzielczej lub nagranie zatrzymania ruchu, zwłaszcza jeśli chodzi o spotkania z organami ścigania, najlepiej jest być powyżej płyty i przejrzysty w stosunku do jakichkolwiek używanych urządzeń rejestrujących.

Warto również zauważyć, że chociaż możesz legalnie pozwolić na rejestrowanie spotkania z policją na ubraniu i może chcieć to zrobić, jeśli uważasz, że nagranie może ci pomóc, zdarzały się przypadki, w których funkcjonariusze aresztowali lub naciskali zarzuty wobec cywilówdo ich nagrywania.Przypadki te są zwykle wykonywane pod pretekstem do utrudniania sprawiedliwości lub naruszenia przepisów dotyczących rejestrowania zgody i prawie zawsze są odrzucane, ale pamiętaj o możliwości, że policja może cię aresztować za skorzystanie z prawa do rejestracji.

Czy gliniarze mogą mnie nagrywać za pomocą aparatu ciała?

Niektóre mundury policyjne są wyposażone w krzywki ciała.Zazwyczaj te kamery muszą pozostać włączone, co może być korzyścią lub szkodą.Plusem, każda akcja jest rejestrowana, więc możesz uniknąć sytuacji „Powiedział, powiedziała” później.Z drugiej strony, ponieważ są obserwowani, gliniarze zazwyczaj nie mogą pozwolić, aby co*kolwiek drobnego zsunął się, na przykład wygasł tag lub złamane światło ogonowe.

Ale czy możesz poprosić gliny o wyłączenie tego?Odpowiedź jest prawdopodobnie nie, ponieważ kamera musi być włączona do zatrzymań ruchu w większości miast.

Kiedy policja może przeszukać mój pojazd?

Jeśli oficer ma nakaz przeszukiwania pojazdu, nie masz wyboru - jesteś prawnie wymagany, aby na to pozwolić.

Ale w kilku sytuacjach policja może przeszukać Twój pojazd nawet bez nakazu.I jesteś odpowiedzialny za wszystko, co można znaleźć w samochodzie podczas wyszukiwania, nawet jeśli nie zgadzasz się z przyczyną wyszukiwania.

Policja musi mieć prawdopodobny powód, aby przyjrzeć się tobie lub Twojemu pojazdowi, co oznacza, że muszą mieć powód, aby sądzić, że jesteś związany z przestępstwem.Prawdopodobna przyczyna jest jednak szeroka.Na przykład może to być coś tak drobnego jak odświeżacz powietrza - wiele stanów technicznie zabrania zawieszenia czegokolwiek z lusterka wstecznego, jeśli może to utrzymać widok na drogę.A może oficer, który przeciąga cię przez podejrzanych, których pędziłeś, ponieważ piłeś i chcesz przeszukać samochód w poszukiwaniu oznak alkoholu.

Kiedy policjantowi można legalnie sprawdzić mój samochód?

Kilka typowych scenariuszy obejmuje:

 • Po wyrażeniu zgody.Jeśli powiesz policji, że wolno przeprowadzić przeszukanie, mają do tego prawo.Wszystko, co znajdują podczas wyszukiwania, na które wyraziłeś zgodę, jest uczciwą grą w celu wydania biletu lub prowadzenia działań prawnych przeciwko tobie.
 • Kiedy coś jest otwarte.Doktryna na zwykłym widoku pozwala policji zbadać, czy kontraband lub nielegalne substancje są wyraźnie widoczne dla funkcjonariusza podczas zatrzymania ruchu.Na przykład, jeśli oficer widzi akcesoria narkotykowe leżące na podłodze samochodu, mają wystarczający powód, aby przeprowadzić pełne wykonywanie prawnego wyszukiwania pojazdu bez konieczności nakazu.
 • Kiedy jesteś aresztowany.Jeśli policja ma wystarczające dowody, aby uzasadnić aresztowanie podczas zatrzymania ruchu, może również przeszukiwać Twój samochód.
 • Kiedy prawdopodobnie popełniłeś przestępstwo.Jest to dużo szarej strefy z tym, ale „prawdopodobna przyczyna” ma na celu zapewnienie policji możliwości zbadania, gdy tylko uważają to za konieczne.Naleganie na miejsce kierowcy nie jest nielegalne, a na przykład nie jest nielegalne, aby mieć coś, co wygląda jak broń lub krew w twoim samochodzie.Ale te sytuacje wystarczą, aby oficer mógł myśleć, że możesz nie mieć nic dobrego.Jeśli oficerowie zdecydują się, mogą ubiegać się o prawdopodobną przyczynę twojego wyglądu lub zachowania, aby uzasadnić wyszukiwanie.
 • Gdy istnieją wysokie okoliczności priorytetowe.Jeśli oficer uważa, że masz zamiar zniszczyć lub ukryć dowody, mogą to działać jako prawdopodobna przyczyna.Oznacza to, że jeśli jesteś zatrzymany i wydajesz się szalony, aby ukryć lub odrzucić obiekt, oficer może wykorzystać twoje zachowanie jako uzasadnienie, aby przeprowadzić prawne przeszukanie, a następnie zdobyć te dowody.

Co się stanie, gdy policjant chce przeszukać mój samochód?

Po tym, jak funkcjonariusze wykazują prawdopodobną przyczynę, mogą zbadać wszystko podejrzane, które widzą, słyszą lub wąchają w samochodzie.Mogą również przeprowadzić wyszukiwanie ciała lub sprawdzić plecak lub torebkę, jeśli podejrzewają, że ukrywasz narkotyki lub broń, zarówno dla kierowcy, jak i wszystkich pasażerów.

Jednak zazwyczaj gliny nie mogą sprawdzać niczego zablokowanego, w tym schowek lub telefonu blokowanego hasłem.

Nawet jeśli nie zgadzasz się z powodem, w jaki cię pociągnęli, lub jeśli prawdopodobna przyczyna jest cienka, nadal jesteś odpowiedzialny za jakiekolwiek grzywny lub bilety w wyniku zatrzymania ruchu.Jesteś również odpowiedzialny za wszystko, co znaleźli w samochodzie, jeśli policja przeszukała pojazd.Dotyczy to również pasażerów.

Co powinienem zrobić podczas zatrzymania ruchu?

Gdy tylko zobaczysz syreny, zwolnij, załóż sygnał tury i zatrzymaj się w bezpieczne miejsce.Wyłącz muzykę lub GPS i włącz światło w samochodzie, jeśli jest ciemno.Zatrzymaj się w samochodzie, chyba że oficer poprosi cię o wyjście.

Trzymaj ręce na widoku lub na kierownicy i poproś wszystkich pasażerów, aby zrobili to samo dla bezpieczeństwa.Jeśli jesteś bardzo ostrożny, czasem warto czekać, aż oficer poprosi o licencję, ubezpieczenie i rejestrację przed wyczerpaniem przez rękawiczki.W przeciwnym razie gliniarz może pomyśleć, że szukasz broni lub chwytania dowodów.

Bądź uprzejmy i bezpośredni, jeśli policjant zadaje ci pytania.Jeśli oficer pyta, dlaczego cię pociągnęli, często warto powiedzieć, że nie wiesz.W przeciwnym razie możesz podać gliniarza, na przykład, jak szybko szedłeś, lub przyznać się do naruszenia ruchu drogowego, o którym nie jest świadomy.

Zapytaj eksperta: czego należy unikać podczas zatrzymania ruchu?

Cops can't break these rules if you're pulled over | finder.com (2)

Gustavo Mayen
Prawnik i jedyny właściciel Kancelarii Gustavo Mayen

Nie ruszaj się w pojeździe, zanim policjant do ciebie dotrze.Poczekaj, aż oficer przyjedzie do samochodu, a następnie, gdy poprosi cię o licencję i rejestrację, daj im znać, gdzie jest, i zapytaj, czy możesz się po to sięgnąć.W przeważającej części oficer stara się tylko wykonać swoją pracę, a ich własne bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc nie daj im powodu, aby stali się bardziej ostrożni wobec twoich działań.

Inną rzeczą, której ludzie nie powinni robić, jest oferowanie informacji, które nie zostały żądane, lub próbować wyjaśnić się w niektórych sytuacjach, ponieważ oświadczenia te mogą być stosowane przeciwko nim, jeśli zatrzymanie stanie się sprawą karną, a nawet sprawą cywilną, jeśli jest to coś, co jest nadmierneprzyśpieszenie.

Co widzą gliny, gdy prowadzą moją tablicę rejestracyjną?

Kiedy policja umieści informacje rejestracyjne w swojej bazie danych, może zobaczyć podstawowe informacje o samochodzie i kierowcy, w tym makijaż samochodu oraz model oraz informacje dostępne na prawa jazdy.Głównym powodem, dla którego policjanci sprawdzają tablice, jest sprawdzenie, czy kierowca ma jakieś aktualne lub zaległe opłaty za prowadzenie pojazdu lub karne, takie jak zawieszona licencja lub nakaz aresztowania.

Gliniarze mogą również wyciągnąć informacje o kierowcy, który zarejestrował pojazd, w tym status licencji.Oznacza to, że policjant może cię pociągnąć i zobaczyć, że masz wygasłą licencję lub ograniczoną licencję.Mogą również wyciągnąć twoje liczby talerzy przed wyciągnięciem cię i zatrzymania, ponieważ widzą, że twoja licencja jest wygasła.

Co się stanie, jeśli dostanę bilet?

Nie próbuj kłócić się po napisaniu biletu, nawet jeśli nie zgadzasz się z tym, dlaczego otrzymałeś bilet lub uważasz, że oficer zachowywał się nieprawidłowo.Podpisz bilet i zachowaj go w celach informacyjnych.Możesz bezpiecznie wracać do ruchu, gdy oficer poinformuje, że proces się skończył.Wciąż możesz później walczyć z biletem w sądzie, nawet jeśli jest to poważne przestępstwo lub nie masz dowodu, że masz prawo.I może być dobrym pomysłem, aby z nią walczyćBiegła prędkości może podnieść stawki ubezpieczenia.

Co się stanie, gdy policjanci naruszają prawo?

Czasami oficer zatrzymuje kierowcę w celu niewielkiego naruszenia ruchu, a następnie wykracza poza granice prawne w celu zbadania sytuacji.W takich przypadkach kierowca staje się ofiarą nadużycia władzy przez oficera.

Jeśli to się stanie, często możesz podjąć postępowanie prawne lub złożyć pozew cywilny przeciwko funkcjonariuszowi, departamentowi policji, mieście, a nawet państwu.

Nie każdy funkcjonariusz policji, który wykonuje zatrzymanie ruchu, przeszukanie pojazdów lub inne śledztwo jest warte pójścia do sądu.Ale jeśli czujesz, że jesteś ofiarą szczególnie złego przystanku, w którym funkcjonariusz organów ścigania działał nieuzasadniony lub przekroczył linię, skonsultuj się z prawnikiem, aby zobaczyć, jakie są twoje opcje.

Główny pozew - i wygrana - w ataku drogowym

Dobrze nagłośniony przypadek zatrzymania ruchu, który poważnie naruszył prawa kierowcy, dotyczył kierowcy, który został zatrzymany przez policję za to, że nie posłuchał znaku zatrzymania.Jeden z oficerów nakazał kierowcy z pojazdu pod zarzutem, że ukrywał narkotyki na swoim ciele.

Na podstawie tego podejrzenia funkcjonariusze uzyskali nakaz przeszukania i zabrali kierowcę do centrum medycznego, gdzie przez całą noc otrzymywał inwazyjne przeszukiwanie ciała - z których wszystkie nie znaleźli żadnych narkotyków.Został zwolniony rano, po tym, jak policja stwierdziła, że nie mieli nic do oskarżenia.

W wyniku poważnej inwazji na prywatność i stresu emocjonalnego kierowca złożył pozew cywilny przeciwko Departamentowi Policji, który ostatecznie został rozstrzygnięty za 1,6 miliona dolarów na korzyść ofiary.

Zapytaj eksperta: kiedy mam zadzwonić do prawnika?

Ambrosio Rodriguez
Adwokat, właściciel i partner założycielRodriguez Law Group

Policja nie może cię po prostu wyciągnąć, ponieważ mają na to ochotę.Oficer musi mieć tak zwane „rozsądne podejrzenie”, aby podejrzewać, że popełniłeś przestępstwo lub w jakiś sposób złamałeś prawo.Więc albo muszą zobaczyć, jak złamałeś prawo (np. Byłeś świadkiem, że przyspieszasz lub prowadzisz znak stopu), albo obserwować fakty, które, gdy są rozważane razem, podnoszą rozsądne przekonanie, że coś jest nie tak (np. Obserwowanie niezdolności do utrzymania twojegopas ruchu).

Jeśli oficer nie może podać uzasadnionego powodu, dla którego zostałeś zatrzymany-lub jeśli ich powód brzmi naprawdę daleko, niezbędne jest skontaktowanie się z doświadczonym prawnikiem ds. Obrony karnej tak szybko, jak to możliwe.Jeśli jesteś aresztowany lub oskarżony o przestępstwo, twój adwokat może sprawdzić twoją sprawę, ustalić, czy twoje prawa zostały naruszone, i zwrócić wniosek o wydanie dowodów lub sprawy.

Dolna linia

Chociaż nic nie może zagwarantować płynnej interakcji z organami ścigania podczas zatrzymania ruchu, możesz chronić się legalnie i zwiększyć szanse na korzystny wynik, znając swoje prawa i dopuszczalne działania jako obywatela.Jeśli masz wątpliwości co do prawa lub konkretnej sytuacji z udziałem policji, porozmawiaj z prawnikiem lubTwój agent ubezpieczenia samochoduKto może skierować cię w kierunku najlepszego działania działania.

Często zadawane pytania dotyczące zatrzymań ruchu

 • Zatrzymanie ruchu ma miejsce, gdy policjant zatrzymuje samochód w celu podejrzenia lub był świadkiem wykroczenia, na przykład przejście 45 mil na godzinę w strefie 30 mil na godzinę lub odcinanie innego kierowcy w niebezpieczny sposób.

 • Podczas zatrzymania ruchu nie ma krzywdy w rozszerzeniu podstawowej uprzejmości, jaką byłbyś nikomu w stanowisku uprawnień.Ogólnie rzecz biorąc, profesjonalne zwracanie się do funkcjonariusza policji i korzystanie z dobrych manier może doprowadzić do korzystniejszego rezultatu.Obejmuje to powiedzenie „proszę” i „dziękuję” i utrzymanie głosu w rozsądnym tomie, chyba że jest to usłyszeni z powodu przechodzenia ruchu.

  Jeśli wolisz nic nie mówić oficerowi bez obecnego prawnika, możesz wywołać swoje prawa do piątej poprawki.Mówienie im, że wolisz nie odpowiadać na to, na co proszono, jest prawnie w ramach twoich praw, ale w rezultacie może to sprawić, że interakcja z oficerem jest mniej przyjazna.

 • Podstawowe dokumenty do przechowywania w pojeździe przez cały czas obejmują prawo jazdy, dowód ubezpieczenia i rejestrację pojazdu.Zwykle oficer zwraca ci te przedmioty przed wyjazdem, więc powinieneś odzyskać te przedmioty po zakończeniu oficera.Jednak w kilku przypadkach, takich jak DUI, twoja licencja może zostać odebrana i możesz otrzymać licencję tymczasową.

  Jeśli nie masz przy sobie licencji ani innych dokumentów, w niektórych stanach możesz poprosić o przedstawienie dowodu później lub poprosić gliny o sprawdzenie twoich danych.

  Jeśli posiadasz specjalne zezwolenia, takie jak jedno na ukrytą broń lub do transportu otwartych pojemników z alkoholem, będziesz chciał je podjąć.Niektórzy dystrybutorzy alkoholu wysyłają sprzedawców do restauracji lub sklepów z próbkami piwa, wina lub alkoholu.W takich przypadkach specjalne zezwolenie pozwala sprzedawcy nosić do samochodu nieskorkowaną butelkę wina lub butelkę alkoholu ze złamaną pieczęcią.

 • Jest to pytanie, na które najlepiej odpowiedział adwokat.Państwa egzekwują różne przepisy, które obejmują to, co dzieje się po odmowie testu trzeźwości przydrożnej.

  To mówi,Większość prawnikówKto publikuje swoje opinie, mówią, że nigdy nie powinieneś odmawiać pierwszego testu drogowego.Jego wyniki nie mają być rozstrzygające i służą jako podstawa do dokładniejszych testów, jeśli zdmuchujesz limit podczas zatrzymania ruchu.Co więcej, ten pobytowy test alkomaty może dać Twojemu adwokatowi coś do pracy, jeśli test jest w jakikolwiek sposób niedokładny lub słabo podawany.

  Odmowa wykonania testu alkomatu, czy to podczas zatrzymania ruchu, czy w szpitalu lub komisariatu policji, może wpaść w duże kłopoty.Na przykład w Nowym Jorku odmowa testu może spowodować poważne karę, nawet jeśli okaże się, że w ogóle nie piłeś.

 • Tak, jest to całkowicie legalne, aby policjant poszukał numeru talerza lub VIN, nawet bez rozsądnego podejrzenia.

 • Tak, nie ma prawa, które mówi, że gliniarze muszą być widoczne, aby zebrać twoją prędkość.Wielu kierowców zwalnia lub bezpieczniej jeździ, gdy zauważają gliniarza, więc policja nauczyła się znaleźć najlepsze miejsca do kryjówki, aby nie były widoczne.Policjanci legalne jest wciągnięcie mediany na autostradzie i stawianie czoła innym kierunku, na przykład, nawet jeśli istnieje znak, który mówi, że nie ma zwróceń.

 • Nie, zazwyczaj nie jest to dozwolone, chyba że zgodziłeś się na wyszukiwanie samochodu.Funkcjonariuszom zazwyczaj nie mogą cię chwytać ani fizycznie powstrzymywać, chyba że nie współpracujesz lub jesteś aresztowany.

 • W większości przypadków policjant może Cię zatrzymać, wypuścić i dać mandat później, chociaż nie jest to zbyt częste. Zazwyczaj masz obowiązek otrzymać zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa lub wyznaczenie terminu rozprawy w ciągu sześciu miesięcy, w zależności od stanu. Jeśli nie otrzymałeś powiadomienia w rozsądnym czasie, sprawa została umorzona lub powiadomienie zaginęło w poczcie. Sprawdź dane krajowe, aby upewnić się, że nie przegapiłeś daty rozprawy, która została dostarczona pod niewłaściwy adres.

 • Nawet jeśli nie zrobiłeś nic złego i nie wydaje się groźne, jedną taktyką, z której może użyć policjant, jest stawianie cię na krawędzi, zadając dziwne, nieuzasadnione lub agresywne pytania.Myślenie polega na tym, że bardziej prawdopodobne jest, że przyznajesz wszelkie wykroczenia związane z prowadzeniem pojazdu.W tej sytuacji następuje ta sama rada prawników: najlepszą taktyką jest zachowanie uprzejmości i nie przyznanie się do niczego.

 • Jeśli gliniarze zdecydują, że jest to zatrzymanie ruchu o wysokim ryzyku, mogą podjąć dodatkowe środki ostrożności w celu ochrony swoich oficerów.Dla własnego bezpieczeństwa często najlepiej jest przekazać, że będziesz postępować zgodnie z instrukcjami, a następnie zrobić to, co mówi policja.

  Ty lub twoi pasażerowie możesz zostać poproszeni o natychmiastowe wyjście z samochodu i podniósł ręce w górę lub za głową, a następnie pójście w kierunku oficera lub usiąść na krawężniku.Jeśli nie możesz przestrzegać żadnych instrukcji, na przykład jeśli masz niepełnosprawność lub trzymasz dziecko, poinformuj policjanta, że chcesz się zastosować i dlaczego nie możesz.

 • Tak, biuro, które cię pociąga, może poprosić o śledzenie ich do bezpiecznej lokalizacji, na przykład pobliskiego parkingu.Jeśli nie czujesz się bezpiecznie w tym miejscu, możesz poprosić o prowadzenie gdzie indziej, takie jak posterunek policji lub pobliska stacja benzynowa.

 • To powszechny widok: opuszczony samochód na autostradzie z pomarańczową naklejką na przedniej szybie, a czasem czerwoną lub żółtą naklejką.Gliniarze umieszczają tę naklejkę na przedniej szybie, aby zaznaczyć ją jako pojazd porzucony i zaparkowany nielegalnie.Przed holowaniem samochodu masz 24 do 72 godzin.Ale jeśli jest zaparkowany w niebezpiecznym miejscu dla innych kierowców, można go natychmiast holować.Jeśli nie przenosisz go na czas, otrzymasz list z DMV na adres, na którym samochód jest zarejestrowany z informacjami o tym, gdzie samochód został holowany i jak go odzyskać.

 • System punktów różni się w zależności od stanu, ale zazwyczaj drobne przestępstwa dodają tylko 1 lub 2 punkty do rekordu do 4 do 6 punktów za poważniejsze przestępstwa, takie jak trafienie i bieg.Twoja licencja może zostać zawieszona po poważnym przestępstwie lub uzyskaniu zbyt wielu punktów na licencji.Posiadanie zbyt wielu punktów zazwyczaj nie wysyła cię do więzienia, ale samo przestępstwo może obejmować więzienie, jak drugi DUI.

Gliniarze nie mogą złamać tych zasad, jeśli jesteś zatrzymany |Finder.com (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Virgilio Hermann JD

Last Updated:

Views: 5638

Rating: 4 / 5 (61 voted)

Reviews: 84% of readers found this page helpful

Author information

Name: Virgilio Hermann JD

Birthday: 1997-12-21

Address: 6946 Schoen Cove, Sipesshire, MO 55944

Phone: +3763365785260

Job: Accounting Engineer

Hobby: Web surfing, Rafting, Dowsing, Stand-up comedy, Ghost hunting, Swimming, Amateur radio

Introduction: My name is Virgilio Hermann JD, I am a fine, gifted, beautiful, encouraging, kind, talented, zealous person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.